Login

"Mermerit üzerine dökülen asit, yağ, yoğurt suyu, kola, çay, limon suyu ve asitli temizleyiciler gibi dış etkenlerden etkilenmez. Sıvıları kesinlikle emmez, yüzeyinde gözeneksiz olduğundan leke oluşturmaz, kir, bakteri ve mikrop oluşumuna izin vermez."

Mermerit Ürünler

Ürün Özellikleri

Ürün Bilgileri ve Kullanım Alanları

picture

MERMERİT

Mermerit üzerine dökülen asit, yağ, yoğurt suyu, kola, çay, limon suyu ve asitli temizleyiciler gibi dış etkenlerden etkilenmez. Sıvıları kesinlikle emmez, yüzeyinde gözeneksiz olduğundan leke oluşturmaz, kir, bakteri ve mikrop oluşumuna izin vermez.

Mermerit malzemesinin ana hammaddesi mermer tozu ve polyester olmasına rağmen, ayrıca içerisine eklenebilecek renk pastaları, ayırıcı ve jelkot gibi ek malzemelerle çeşitleri arttırılabilir. Mermeritten imal edilen mutfak tezgahları ve banyo lavabolarının arka tarafı kalın, ön dudağı ve evye kısmının tek parça oluşu sebebi ile sıvı sızdırması yapmadığı için ahşap mutfak ve banyo dolaplarının sıvıdan dolayı zarar görmesini, açılmasını ve şişmesini önler. Diğer mermer ürünlerinde yapıştırma olduğu için, sızma olasılığı çok yüksektir. Mermeritte yapıştırma ve ek yeri yoktur. Bundan dolayı zamanla arka süpürgeliğin, ön ile kenar dudaklarının oynaması, açılması ve evye kısmının tezgahtan ayrılıp aşağı düşmesi gibi bir problemlerle karşılaşılmaz.

picture

Kalıptan çıkarıldığında yüzeyi parlak ve pırıl pırıldır. Estekik ve şıktır. Cilalamaya gerek yoktur. Rengi yıllar geçsede solmaz ve parlaklığını kaybetmez. Mutfağınızaa, banyo dolaplarınıza ve fayanslarınıza uygun, istenilen renk seçeneklerinde üretilebilir. Hatta müşterinin isteğine göre özel renk çalışması bile yapmak mümkündür. Granit (grapol) ve mermer (onix) görünümünde de üretilebilir.

Ürünlerin imalatı esnasında, malzemenin havası alındığından dolayı, ürünlerde çatlama ve hava boşlukları olmaz. Polyester bazlı üretim olduğu için, kasılmadan dolayı kırılma yapmaz. Esneme payı mermere göre daha fazladır. Bu yüzden çok sağlam ve dayanıklıdır.

Mermeritler 220°c ısıya kadar (direk temaslar hariç) dayanıklı ürünlerdir.

picture picture

Mermerit nasıl yapılıyor?

1- Mermer tozu ve polyester mikserde karıştırılır.

2- Karışım kalıplara dökülür.

3- Oluşan reaksiyon sonrasında karışım, yavaş yavaş kurur.

4- İşlemin sonunda elde edilen malzeme MERMERİT'tir (yani Döküm Mermer'dir)

Mermerit ile Mermerin farkı nedir?

1- Mermerit hafiftir, Mermer ise ağırdır.

2- Mermerit montajsız tek parçadır, Mermer ise montajlı çok parçalıdır.

3- Mermerit üretimi hızlıdır, Mermer üretimi yavaştır.

4- Mermerit özel ebat ve şekillerde kolayca üretilebilir, Mermerde ise zordur.

picture

Anahtar Kelimeler

mermerit, granit, çim stone, tezgah, mermerit tezgah, ER-KA , erka mermerit, mermerit, granit, çim stone, tezgah, mermerit tezgah, tezgah, mermer tezgah, mermer tezgah fiyatları, dökme tezgah, granit mermer tezgah, tezgah çeşitleri, dökme mermer tezgah, granit tezgah fiyatları, granit tezgah, kuaför tezgah modelleri, tezgah modelleri, çimstone tezgah fiyat, çimstone tezgah fiyatları, çimston tezgah, policor tezgah, akrilik tezgah fiyatları, koryan tezgah, paslanmaz tezgah, banyo tezgah fiyatları, banyo tezgah, banyo tezgahları, banyo tezgahı, tezgah fiyatları, satılık tezgah, mermerit mutfak tezgahı, mermerit fiyatları, mermerit renkleri, mermerit çeşitleri, mermerit nedir, mermerit modelleri, mermer, mermerit istanbul, mutfak tezgahı, mermerit tezgah fiyatları, mermerit kalıp imalatı, mutfak tezgahları, mermerit mutfak, mermerit tezgah, mermerit tezgah fiyatları, granit, granit tezgah fiyatları, granit tezgah fiyat, mutfak granit tezgah, granit tezgah çeşitleri, granit tezgah renkleri, granit fiyat, çimstone mutfak tezgahı, mutfak tezgahı fiyatları, mermerit mutfak tezgahı, granit mutfak tezgahı fiyatları, granit fiyatları, granit mermer, siyah granit tezgah, traverten, mermer granit, granit tezgah mutfak, mermerler, mermer, çimstone fiyatları, granit tezgahlar, çimstone, çimstone fiyatları, çimstone fiyat listesi, çimstone renkleri, çimstone çeşitleri, çimstone mutfak tezgahları, çimstone fiyat, çimstone tezgah fiyatları, çimstone mutfak tezgahı, çimstone mutfak tezgahı fiyatları, çimstone fiyatı, çimstone nedir