Login

"Dayanıklıdır. Yüksek Aşınma Dayanımına Sahiptir: Mohs cetvelindeki değerlere göre sertliği ile elmasın sertlik derecesine yaklaşan kuvars sayesinde Granit metal veya benzeri malzemelerle çizilmez, yoğun sirkülasyon olan alanlarda bile yüksek aşınma dayanımı gösterir. Kırılmaz, Eğilme ve Darbe Dayanımı Yüksektir: Granit yapısı gereği sert oluğu kadarda esnektir bu özelliği sayesinde yüksek darbe ve eğilme dayanımı kazandırır. Kesim ya da nakliye işleri sırasında çatlamaz, kırılmaz. "

Granit Ürünler

Ürün Özellikleri

Ürün Bilgileri ve Kullanım Alanları

picture

GRANİT

Granit, yerkürenin milyonlarca yıl süren jeolojik oluşum dönemlerinde kuars, feldispat ve mika gibi çeşitli minerallerin birleşmesiyle oluşmuş doğal magma kayalarıdır.

Bileşimindeki bu minerallerin oluşturduğu dokusuyla sağlam bir yapıya ve zengin renk skalasıyla estetik görünüme sahip olan granit, tarih boyunca aranılan, yeryüzünün en sert ve dayanıklı yapı malzemesi olmuştur.

Granit, yapıları dış etkenlerden koruması, yapı içi iklimi muhafaza etmesi, periyodik bakımlara ihtiyaç göstermemesi, ışığı yansıtması ve parlaklığı uzun süre koruyarak ilk günkü görüntüsünü yıllarca kaybetmemesi gibi fiziksel özelliklerin yanı sıra zengin renk ve doku seçenekleriyle, modern mimaride tercih edilen bir yapı malzemesidir.

picture

Ayrıca çeşitli kalınlıklarda ve ebatlarda imal edilebilmesi, cephe kaplaması için ankraj deliklerinin delinebilmesi gibi avantajlara sahiptir.

Eski çağlarda üretimi ve işlenmesi çok zor şartlarda gerçekleştirilen granit, günümüzde gelişmiş metotlarla üretilmekte ve yüksek teknoloji ile işlenerek yapı sektörünün dış cephe kaplamasından zemin döşemelerine, merdivenlerden mutfak ve banyo tezgahlarında, asansör sövelerinden şöminelere kadar çeşitli alanlarda kullanılmaktadır.

Günümüzün en dayanıklı ve estetik yapı malzemesi olan granit, zengin renk ve doku çeşitliliğine sahiptir. Kolay temizlenebilir oluşuyla da iç ve dış mekanlarda kullanılabilecek en işlevsel ve hijyenik malzemedir.

Ülkemizde 90'lı yılların başında, yaygın olarak kullanıma giren granit, tüm bu avantajları nedeniyle, özellikle büyük proje uygulamalarında kullanılmaktadır.

Dayanıklıdır. Yüksek Aşınma Dayanımına Sahiptir: Mohs cetvelindeki değerlere göre sertliği ile elmasın sertlik derecesine yaklaşan kuvars sayesinde Granit metal veya benzeri malzemelerle çizilmez, yoğun sirkülasyon olan alanlarda bile yüksek aşınma dayanımı gösterir. Kırılmaz, Eğilme ve Darbe Dayanımı Yüksektir: Granit yapısı gereği sert oluğu kadarda esnektir bu özelliği sayesinde yüksek darbe ve eğilme dayanımı kazandırır. Kesim ya da nakliye işleri sırasında çatlamaz, kırılmaz.

picture

Hijyeniktir. Sıvı Emmez: Su emme katsayısı %0.05 - %0.20 gibi son derece değişen oranlardadır. Bünyesine sıvı kabul etmeyen Granit, bu özelliği sayesinde leke tutmaz. Kılcal Çatlak Barındırmaz: Granit homojen ve kompakt bir yapıya sahiptir. Kılcal Çatlak bulunmayan dokusu mikro organizmaların üremesine izin vermez,montajından sonra sürdüğümüz koruyucu madde ile yıllar boyu mikro organizmaların barınmasına izin vermez.

Kolay Temizlenir. Granit parlaklığını kuvarsın doğal ışıltısından alır. Sonradan parlatma gerektirmez. Suda çözülen nötr bir deterjan temizlik için yeterlidir, polisaj (yerinde silim) gerektirmez. Bu nedenle temizlik giderlerinden önemli ölçüde tasarruf sağlar.

Asit ve Bazlardan Etkilenmez. Granit, asit ve bazların yıpratıcı etkilerine karşı yüksek dayanım gösterir. Bu nedenle kimyasalların yoğun kullanıldığı laboratuvar ortamlarında bile güvenle kullanılır.

Granit uygulanan banko ve tezgahlarda limon, zeytinyağı, sirke, şarap ve benzeri maddeler leke yapmaz, kolaylıkla temizlenir.

picture

Mutfak Tezgahları ve Banyo Bankoları

Zemin Kaplaması, Merdiven Basamağı, Süpürgelik

İç ve Dış Cephe Kaplaması olarak projelerin farklı alanlarında uygulanabilen sağlam ve şık bir malzemedir. Mermer ayrıca masa, sehpa gibi dekoratif tasarımlarda da başarı ile uygulanır.

picture

Anahtar Kelimeler

mermerit, granit, çim stone, tezgah, mermerit tezgah, ER-KA , erka mermerit, mermerit, granit, çim stone, tezgah, mermerit tezgah, tezgah, mermer tezgah, mermer tezgah fiyatları, dökme tezgah, granit mermer tezgah, tezgah çeşitleri, dökme mermer tezgah, granit tezgah fiyatları, granit tezgah, kuaför tezgah modelleri, tezgah modelleri, çimstone tezgah fiyat, çimstone tezgah fiyatları, çimston tezgah, policor tezgah, akrilik tezgah fiyatları, koryan tezgah, paslanmaz tezgah, banyo tezgah fiyatları, banyo tezgah, banyo tezgahları, banyo tezgahı, tezgah fiyatları, satılık tezgah, mermerit mutfak tezgahı, mermerit fiyatları, mermerit renkleri, mermerit çeşitleri, mermerit nedir, mermerit modelleri, mermer, mermerit istanbul, mutfak tezgahı, mermerit tezgah fiyatları, mermerit kalıp imalatı, mutfak tezgahları, mermerit mutfak, mermerit tezgah, mermerit tezgah fiyatları, granit, granit tezgah fiyatları, granit tezgah fiyat, mutfak granit tezgah, granit tezgah çeşitleri, granit tezgah renkleri, granit fiyat, çimstone mutfak tezgahı, mutfak tezgahı fiyatları, mermerit mutfak tezgahı, granit mutfak tezgahı fiyatları, granit fiyatları, granit mermer, siyah granit tezgah, traverten, mermer granit, granit tezgah mutfak, mermerler, mermer, çimstone fiyatları, granit tezgahlar, çimstone, çimstone fiyatları, çimstone fiyat listesi, çimstone renkleri, çimstone çeşitleri, çimstone mutfak tezgahları, çimstone fiyat, çimstone tezgah fiyatları, çimstone mutfak tezgahı, çimstone mutfak tezgahı fiyatları, çimstone fiyatı, çimstone nedir